Lotnisko - Doncaster

Podróżowanie, sprawdzone trasy, mapy, telefony, internet...

Lotnisko - Doncaster

Postautor: Andi » niedziela 23 wrz 2007, 20:21

W piątek wróciłam właśnie z tego lotniska.
Sam dojazd tam był prosty.
Kupowaliśmy wcześniej bilety na pociąg (najwcześniej można je dostać na dwa miesiące przed planowaną podróżą) wraz z biletami na autobus na to lotnisko.
I tak po wyjściu z pociągu i pójściem za znakami bus, doszliśmy do miejsca odjazdu autobusu. Na bilety z pociągu pojechaliśmy busem nr 91.
Całość w 2 strony dla 2 osob wyniosła nas niecale 50 funtów.
Na dodatek dziś na stronie Wizzairu wyczytałam, że ta firma uruchomiła coś na kształt bezpłatnej lini autobusowej nr 707, gdzie za okazaniem biletu lotniczego jedzie się za darmo, no oczywiście ilość miejsc limitowana.
Na zakończenie powiem, że podróżowanie po UK jest dużo prostsze niż po Polsce no i szybsze.
Cała podróż Hull - lotnisko zabrałam nam ok 2.5 godziny, wliczając w to dotarcie na dworzec i każdą z przesiadek. Bez nerwów i pośpiechu.
Ostatnio zmieniony piątek 09 lis 2007, 00:01 przez Andi, łącznie zmieniany 1 raz

Postautor: ekspert7 » czwartek 08 lis 2007, 23:58

a National Express jak pojade z Hull do Doncaster to potem jak dostac sie z Doncaster na samo lotnisko?
Jad± ¶wiry jad±!

Postautor: Andi » piątek 09 lis 2007, 09:09

A po ci autobusy?
Dłużej jadą. I chyba nie na lotnisko.
Kupując bilet na pociąg wcześniej nie płacisz kokosów, zwłaszcza, że bilety w przedsprzedaży są dostępne na dwa miesiące przed planowaną podróżą. Za coś takiego w dwie strony, plus autobus na lotnisko, zapłaciliśmy niecałe 50 funtów.
Ostatnio zmieniony piątek 09 lis 2007, 09:09 przez Andi, łącznie zmieniany 1 raz

Postautor: zdenek » sobota 10 lis 2007, 02:00

andy obojetne kiedy kupujesz bilet do doncaster zawsze placisz tyle samo za tam i z powrotem 18 z kawalkiem jesli tylko w jedna strone to ok 15 tyle samo zaplacisz 2 miesiace wczesniej jak i 10 min przed odjazdem a bilet u kierowcy w doncaster na lotnisko to ok2 funty. POCIAG JEDZIE OK 55 MIN W DONCASTER PRAKTYCZNIE NIE WYCHODZI SIE Z BUDYNKU DWORCA IDZIE SIE PO ZNAKACH BUS I AUTOBUSEM JEDZIE SUIE OK 25 MIN NA LOTNISKO. wszystko jest trudne nim stanie sie proste!

Postautor: Andi » sobota 10 lis 2007, 19:37

Ale po co mi to piszesz?
Ja to wiem.
Pisałam na początku tego tematu. Wystarczyło przeczytać.

A i ja nie jestem ANDY, bo Andy to facet.

Mój nick to ANDI, z krótkim i na końcu.
Ostatnio zmieniony sobota 10 lis 2007, 19:38 przez Andi, łącznie zmieniany 1 raz

Postautor: zdenek » sobota 10 lis 2007, 20:48

andy? andi?no coz literowka sorry! a napisalem bo twoja informacja jest troche mylaca bilety do doncaster zawsze kosztuja tyle samo no i nie wszyscy jezdza parami.
wszystko jest trudne nim stanie sie proste.

Postautor: Rafik » piątek 18 sty 2008, 17:49

http://www.robinhoodairport.com/ tuta jest wszystko slicznie opisane jak dostac sie na lotnisko :mrgreen: samochodem, pociagiem lub autobusem.

Postautor: mstyle » poniedziałek 04 lut 2008, 14:40

takie male info odosnie parkingu :P moza kase zaoszczedzic :D

zamiast placic za parking to lepiej podjechac pod same lontisko i tam mozna niby czekac maxymalnie 15 min, ale jesli ktos siedzi w samochodzie caly czas to no problem :D najwyzej ktos podejdzie i powie zeby sie ruszyc... otsatnio stalismy tak z 1,5 h :D

Postautor: szymon_kania82 » czwartek 13 mar 2008, 21:28

samochodem 45 min. sprawdzone punciakiem rocznik 99 :) za parking za tydzien zaplaci sie 47L jesli bierzemy bilet na miejscu lub 40 jesli rezerwujemy przez internet. jesli jedzie para to wychodzi taniej/porownywalnie jak pociagiem. dodatkowo: przyloty z gdanska sa w Donnie okolo 22 z hakiem. potem ciezko jest zalapac pociag powrotny i albo zostaje nocowac w B&B albo wzywac wlasnie furke. jesli nie macie mozliwosci jechac samochodem wlasnym, polecam pociag. nie oplaca sie placic komus za przewozke drozej(z tego co wiem ok 70L kosztuje taka przyjemnosc) tylko dlatego ze nie zna sie trasy. podrozujac pociagiem a potem MZK :) NIE DA sie zgubic.

pozdrawiam

Szymon Kania

gdzie dokładnie jest przystanek national express w doncaster

Postautor: helus2 » czwartek 03 kwie 2008, 18:04

wiem ze pociągiem łatwiej i taniej ale jak ktoś jedzie z polski to juz to nie jest takie łatwe bo biletu na pociąg z polski przez internet nie da sie kupić dlatego ze wysyłaja oni go jedynie na adres angielski. pozostaje tylko autobus, potrzebuje wskazówek jak dotrzec z lotniska do doncaster a dokładnie to tam skąd rusza national express przylot mamy o 1710 a autobus
z doncaster do hull o 1930 wiec nie będzie czasu na bładzenie z góry dzieki za wpisy pozdro hullowicze

Następna

Wróć do TRANSPORT I KOMUNIKACJA